Un concert pentru o cauză

Ce este Timişoara Gospel Project? Un maraton de repetiţii cu două concerte extraordinare la final. O experienţă ieşită din comun, o provocare. O aventură muzicală epuizantă şi relaxantă în acelaşi timp, o combinaţie unică de muncă, distracţie şi bucurie. (Atenţie, dă dependenţă!)

Cine poate participa? Teoretic oricine. Dacă ai între 15 şi 99 de ani, experienţă corală sau voce şi ureche muzicală, al nostru eşti. Dacă ai muzica în sânge şi un strop de nebunie, şi mai bine!

Care sunt condiţiile de participare? Trebuie să participi obligatoriu la toate repetitiile din saptamana, adică să fii prezent la întregul program al proiectului. Participarea este liberă, nu te costă nimic. Şi nici măcar nu ţi se cere să ştii să citeşti note.