TGP:::Asociatia Culturala TGP

Spargem bariere sociale prin muzica

Asociația s-a constituit în iunie 2012, membrii fondatori fiind participanți la Timișoara Gospel Project.

Deviza: „Talent, Generozitate, Pasiune”
Scop: Promovarea valorilor spirituale și sociale prin artă.
Misiune: Organizarea unor proiecte culturale accesibile tuturor, care aduc împreună oameni din medii sociale diferite.
Viziune: Crearea unui spațiu al comuniunii, pasiunii și bucuriei, care schimbă mentalități și dărâmă bariere sociale.
Valori: Deschidere, onestitate, iubire, autenticitate, pasiune.

Participarea la proiectele Asociației este liberă și deschisă tuturor timișorenilor (și nu numai), iar concertele sunt toate, fără excepție, cu intrare liberă.

Asociația este apolitică, nu are personal angajat, funcționează exclusiv prin munca voluntară a membrilor săi implicați în activitățile administrative sau în organizarea proiectelor.

La Gala Excelentei 2014 Primăria Municipiului Timișoara a acordat Asociației Culturale TGP Diploma de Excelență pentru implicarea în viața comunității prin voluntariat.